Blog

2010 GOSS Soru Bankası Geliştirme Çalıştayı

Posted by:

T.C. Denizcilik Müsteşarlığı, Deniz Ulaştırması Genel Müdürlüğü ve Gemiadamları Sınavları Merkezi (GASM) Başkanlığınca 8-12 mart 2010 tarihleri arasında Göynük-Antalya’da Gemiadamları Çevrimiçi (On-line) Sınav Sistemi (GOSS) Soru Bankası Geliştirme Çalıştayı gerçekleştirilmiştir.

Deniz Ulaştırması Genel Müdürü Özkan Poyraz ve GASM Başkanı Boray Konuksever başkanlığında, üniversitelerin denizcilikle ilgili bölümlerinde, diğer eğitim ve meslek kurumlarında görevli akademisyen ve uzmanlardan oluşan GOSS soru bankası komisyonları, beş gün boyunca iyileştirme ve geliştirme çalışmalarını sürdürmüşlerdir.

GASM tarafından yazılı olarak yürütülmekte olan zabitan yeterlik sınavları, yapılan çalışmalar ve hazırlıkların tamamlanması ile 02 Mart 2010 tarihinden itibaren Türkiye genelinde İstanbul, İzmir, Trabzon, Antalya ve Ankara sınav merkezlerinde SPARK tarafından geliştirilen sınav programı (GOSS) ile çevrimiçi (on-line) olarak yapılmaya başlanmıştır.

SPARK olarak yazılımını gerçekleştirdiğimiz ve başarılı bir şekilde uygulamaya konulan GOSS projesinin bu kez soru bankasının nicelik ve nitelik olarak iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için düzenlenen çalıştayında da gerekli sistem, güvenlik ve uygulama desteklerini sağlamış bulunmaktayız.

Denizcilik sektöründe daha kaliteli ve güvenli kaynakların geliştirilmesi doğrultusunda geliştirdiğimiz çevrimiçi sınav programları ile gemi adamlarının yeterlik durumlarını daha gerçekçi ve hatasız biçimde değerlendirilebilmesinde kamuya verdiğimiz katkılardan dolayı mutluluk ve kıvanç duymaktayız.

Çalıştay ile ilgili olarak Kıbrıs Gazetesi’nde çıkan haber için tıklayınız.

0


About the Author: